Івано-Франківська обласна федерацiя бойових мистецтв

Голосування

Яким видом спорту хочете займатись?

Іайдо - 0.6%
Айкідо - 18.4%
Арморіка лицарський клуб - 6.7%
Джиу-джитсу - 21.2%
Каторі синто рю - 3.4%
Мікс-файт - 43.6%
Філіпіни комбат систем - 6.1%

Всього голосів: 179
The voting for this poll has ended у: 31 трав. 2012 - 00:00

Партнери


Карате шотокан

Історія карате шотокан

Засновник карате-до (карате-до) і його класичного стилю Шотокан (сетокан), Гичин Фунакоши (Тамінакоши, 1868-1957 рр..) Народився в перший рік реставрації династії Мейдзі (1868 -1912) в королівській столиці острова Окінава - Шурі в сім'ї самурая. Це найбільший острів архіпелагу Рюкю, який знаходиться на перетині морських торгових шляхів, практично, в рівному видаленні від Японії, Китаю, Тайваню і Кореї. З одного боку держави вели військову боротьбу за володіння архіпелагом, з іншою, багато військових підрозділів після міжусобних воєн знаходили собі на нім притулок. З незапам'ятних часів кожен житель по своїй істоті і природі, способу існування і спадкової схильності, був воїном. Цілком природно, що під жорстким тиском заборони носіння зброї з XV століття і практики виживання в бою без такого, Окинавци, акумулюючи передові технології військового єдиноборства, швидко сформували високоефективне мистецтво самооборони.

        Різні техніки з'єднувалися і відсівалися в умовах жорстокої конкуренції. Помилка могла коштувати людині життя і не прощалася. Внутрішній зміст "перемогти або вмерти" закликало до максимально ефективного використання можливостей людини і його організму. Принципи - "одним ударом наповал, рух - мінус супротивник", "тільки досвід має значення", були основними. Незважаючи на закритий характер і конспірацію занять, в 18 столітті в Шурі майстром Сокугавой була організована перша офіційна школа Те. Верховний наставник бойових мистецтв на Окінаві з 1848 року Матсамура Шокун з Шурі так само заснував школу Шорін - рю Карате. Одні і ті ж ієрогліфи читаються японський Шорін-джі кемпо, а по-китайськи - Шаолінь-шу чуань (Шорін - "молодий ліс"). На відміну від староокинавського напрямки Шорей ("душа, що осягнула прояснення"), де традиційно приділялася підвищена увага стійкості, фізичній силі, різкості і гарту б'ють, для пробиття зброї, в Шорін все ж переважали етичне виховання і дисципліна Сюге, тонкий маневр і обманні рухи . Незважаючи на прямий зв'язок з китайськими джерелами, ніколи і ніде раніше, не було таких умов практичного відбору і синтезу тисячоліттями відточуваних прийомів. Учень Мутсамури - Асато Анко був неперевершеним фахівцем бойових мистецтв у всій Окінаві. Саме Асато і став першим наставником Фунакоши Гичина, який довгий час був його єдиним учнем. Сам факт цього вже є визнанням видатних здібностей Гитіна. Раніше вчителя довго вибирали собі учня, і могли не брати його без багаторічного гарту або із-за поганих якостей характеру.

        Фунакоши Гичин з 1888 року в Шури почав практику вчителя. У 90-му році його переводять в Наха, де він продовжує тренуватися у Киюна, Тооно, Нінгаку. В кінці дев'ятнадцятого століття, особлива увага приділялася моральному і фізичному вихованню, і уряд Японії провів ряд медичних, соціальних та педагогічних реформ в області карате. Після інспекції шкіл Окінави в 1902 році цю дисципліну офіційно вводять в учбову програму першої середньої школи і педагогічного училища. Фунакоши з дозволу Асато і Ітосу набрав перші класи учнів по карате ...

        Хоча зникла життєва необхідність при зіткненні вбивати супротивника, поєдинки часто закінчувалися важкими каліцтвами або навіть смертю. Фунакоши спільно з Ітосу в 1905 році змушені були починати розробляти теорію більш популярного в подальшому спортивного розділу. Проте, майстер до кінця своїх днів був проти спортивного розуміння карате. З 1905 року періодично, а з 1912 року він постійно проводить показові виступи на Окінаві, сприяючи більш відкритого відношенню до цього бойового мистецтва. До цього часу Фунакоши стає визнаним лідером Те. Директива міністерства освіти 1911 року сприяла захопленню військовими мистецтвами і була першим офіційним визнанням з боку властей важливості сучасних військових дисциплін в справі виховання японських громадян. Завдяки Рокуто Яширо, капітану навчального корабля, курсанти імператорського флоту також почали займатися карате, після чого про нього вже заговорили і в Токіо. У 1912 році перша імператорська флотилія зупинилася в затоці Чуджо і теж познайомилася з карате. В цьому ж році під керівництвом Фунакоши Токомура, Мабуні, Ісікава, Тукусума, Кяму, Яхику, Огусуку в кращих залах Окінави демонстрували своє мистецтво. Демократичні тенденції ери Тайсе (Велика справедливість 1912 - 1926 рр..), Стимулювали інтелектуальну активність. У 1916 - 1917 рр.. були переглянуті всі підручники в Японії. І в 1916 році Гичин виступає в "Бутокоден" перед офіційними особами Японії. Незважаючи на посилення цивільного контролю над військовими силами в 20-і роки, не популярна Сибірська експедиція 1918 - 1919 рр.., Під тиском військового відомства, вилилася у військову присутність в Манчжурії до 1922 року. Ріс інтерес до бойових мистецтв.

        Командувач есмінцем кронпринца Хірохіто, Норіказу Канна теж був окинавцем. Завдяки цьому, по дорозі до Європи, 6 березня 1921 року майбутній імператор проглянув показову програму в замку Шурі під керівництвом Гитіна, який на той час вже став президентом Окинавськой асоціації духу військових мистецтв. Хірохіто, як і Гичин, був крихкої статури. Він здивувався, що нікому не вдавалося перекинути або зрушити майстра з місця, включаючи добровольців з публіки. Сила ударів в томесиварі (розбивання предметів) була вражаючою. Потужні удари ногами в нижньому рівні, які практично не відбивалися, щільна робота на середній дистанції у поєднанні з ефективною кидкової технікою, не залишали супротивникам жодних шансів. Все це було відображено в офіційному звіті японському уряду і визначило подальший розвиток карате. Двадцятирічна діяльність Великого вчителя була помічена. Майстер був запрошений на першу національну атлетичну виставку весною 1922 року, організовану міністерством освіти Японії. Тільки в 20 столітті Японія відкрила для себе карате - Окинавськоє мистецтво з віковими традиціями. Виступи Гитіна були дуже добре продумані, наперед були розіслані запрошення еліті, інтелігенції, що надалі викликало величезну популярність карате у широких верств населення. У 1922 році Мейке по джиу-джитсу Оцука Хиденорі за допомогою Гитіна відкрив для себе мир карате і став її учнем (Надалі заснував Вадо Рю). Дзігоро Кано - засновник дзюдо, уражений технікою Гичина, запросив його читати лекції і навчати карате в Кодокане. Під впливом Фунакоши розділ АТЕ-ваза в дзюдо Гошин-джитсу став високоефективним і придбав карате-подібні риси. Однак, зважаючи на конкуренцію, цього факту ніхто не визнавав. У 1922 році виходить книга "Рюкю Кемпо Карате" (Ryukyu Kempo Karate Tokyo, 1922), що складається з 5 розділів: "що таке карате", "цінність карате", "тренування і викладання", "організація карате", "основні принципи та ката ": Хейан 1-5, Нейхан-чи 1-3, Бассай 1-2, Кушанку 1-2, Сейшан, Чинта, Чінте, Джіін, Джітте, Джіоні, Ванcу, Вандал, Роха, Джумма або йюммі, Ванда, Сочинського , Нішейші, Сансеру, Супарінпей, Ванкуван, кока, Унсу. 30 ката. Назви ката окинавськіє і китайські. У додатку до книги "Рюкю Кемпо Карате", були описані запобіжні заходи під час занять. Ця книга, подібно таблиці Менделєєва в хімії, в світі бойових мистецтв дала новий виток розвитку.

        Уже через рік в 23-му році Гичин відкриває свій зал в Токіо в Мейсей Джуку. Навіть великі чемпіони по сумо почали освоювати техніку карате під керівництвом Гитіна. Відомий чемпіон того часу Уїтіро Ониcи з усією командою приходив до нього для тренувань. Чемпіон Фукуянаги приходив звітувати до Фунакоши після поїздок по країні. "У карате кожен знаходить те, що шукає", - говорив великий майстер.

        Зростало бажання суспільства займатися карате. І, перш за все, активну позицію в освоєнні нового зайняло студентство. У 1924 році університет Кейо першим організував клуб карате для фізичного виховання студентів, після чого Токусеку, Хасей, Ніхон (медичний коледж), Імператорський Васседа, Мей Дзи, Військова і Морська академії, інститут фізичного виховання (Никай До) і інші столичні університети ввели цю дисципліну у себе. У 1924 році публікується етапна робота: Рентан Гошин Карате-джитсу.

        В Японії карате стало популярніше, ніж на Окінаві, і величезна притока непідготовлених людей примусила об'єднатися навколо Фунакоши Гичина майстрів карате в спробі виробити безпечні і придатні для навчання широких мас методики. У 1926 році соратник майстра і один з учнів Ітосу - Кенва Мабуні відкриває свою школу в Осаке (надалі засновник стилю Шито-рю). Реформа була неминуча. "Карате може бути одне" - говорив Фунакоши Гичин, і всі з ним тоді погоджувалися.

        У 1929 році Фунакоши змінив написання слова "карате". Початок 30-х років відзначено значним впливом радикальних націоналістів. Університет Кейо сформував групу досліджень і в 1933 році Фунакоши обгрунтував измение написання слова "карате" в роботі "Дай Ніппон Кемпо Карате" (великий японський метод кулака порожньої руки). В буддистких виразах "Шики соку зеку, ку соку зеcики" (матерія - порожнє, все - суєта.) Ієрогліф "Ку" (правда, істина, справедливість) може вимовлятися - "кара" - "порожній". Він і замінив одноманітно ієрогліф "кара" - китайський.

        "Як відполірована поверхня дзеркала відображає все, що стоїть перед нею, а тихе ущелині утримує всередині навіть шерехи, так карате-до повинен зробити свій розум порожнім від себелюбства і гордині, щоб належним чином зустріти все, з чим би він не зіткнувся" - так Фунакоши трактував філософську концепцію кара (порожньою, безкористний, істинний). У 1935 році Гичин Фунакоши ввів ієрогліф До (шлях), завершуючи ідею сюге (строга дисципліна), яку проповідували на Окінаві

        Фунакоши з соратниками провели величезну роботу по уніфікації відкритих для широких мас методів навчання. Узагальнення цих, визнаних всіма методів майстер відобразив у своїй новій книзі, яку всі фахівці використовували як підручник і керівництво до дії. У 1936 році опублікована книга Карате-до Кьехан: введені нові елементи в техніці і ката. Фунакоши використовував і нові назви ката, які відображали дух Японської мови, як наказувала школа традиційного етикету - огасавара. В арсенал офіційних карате-до не увійшли багато ката з книги 1922 року. Високо ефективні методи тренування, засновані на них, будучи оздоровчим і кодованим методом самооборони в повсякденному житті, ніяк не підходили для відкритого навчання.

        У 1935 році, за підтримки національного комітету, починає будуватися перший зал карате-до. Навесні 1936 року він був відкритий під назвою "Шотокан", на якому наполягли учні Фунакоши. "Шото" або "Сето" - псевдонім вчителя, "Кан" - будинок, будинок. У цьому залі відточували свою майстерність самі гідні бійці зі всієї Японії. Вони з гордістю говорили: "Ми з Шотокана". У 1935 році провели перше спортивне (сиай) куміте за правилами іппон шобу, формуючи карате-до (Шотокан) і як видовищний, захоплюючий вид спорту, даючи розвиток теорії спорту як частини системи виховання духу і тіла. Саме цій частині ми зобов'язані розвитком світового карате-до. Проте майстер попереджав ще тоді, що більший відхід у бік умовно-показового спорту приведе до втрати суті бойового духу, а гладіаторські бої в контактних сутичках до втрати поняття мистецтва бою, і закликав майстрів зберігати тонку грань. Дух бойової моральності, по суті своїй оборонний. У спорті поняття сиай замінює поняття шобу (рукопашна сутичка) і керівництво принципом буай синкен шобу (смертельна сутичка) і сесі-о теетсу (подолання думки про життя і смерть) тільки символічно присутній в діях на татамі. Техніка в основному направлена ​​на самооборону. Санкціоноване вбивство ворога видозмінене на концепцію заборони атакуючих дій нападаючого. Внутрішня природа покоїться на тристоронній зв'язку: моральність, дисципліна, естетична форма. "До", якого повинні дотримуватися всі послідовники, втрачає природний характер, стає суто земною справою. Система ієрархії дан-кю використовується для популяризації.

        Велику заслугу в розвиток спортивної техніки Фунакоши Гичин приписує своєму третьому синові Йошитака Фунакоши (1915 - 1945). Великий вчитель бачив в ньому свого приймача, з ним він займався індивідуально і без сторонніх очей, передаючи секрети майстерності. Йошитака Фунакоши працював асистентом Гитіна і управляв залом "Шотокан", аж до 1945 року. Він практично заклав основу техніки сучасного спортивного куміте, яка використовується до цих пір. У базовій техніці залишилися ката його особистої розробки Тайкьеку (перша причина). Йошитака Фунакоши ввів удари з дальньої дистанції і техніку стрімких входів з довгих дистанцій (тcури - аші), ефектні удари ногами у верхній рівень: маваши - дзедан, ура-маваші-дзедан, йоко тоби-гирі, техніку бою засновану на стійці фудо-дачі , із застосуванням Тейше. Його учнями були Тайджі Казе і Масутацу Ояма, засновник Кекусинкай. На жаль, в 1945 році в Японії не могли лікувати туберкульоз, яким хворів Йошитака, і він помер від легеневої кровотечі. Гичин Фунакоши важко переживав і смерть сина, і, як справжній самурай, поразка у війні. Шлях войовничого мілітаризму епохи Сева (сяючий мир 1912 - 1989 рр..) Привів Японію до національної катастрофи 1945 року, до введення окупаційних військ і заборони будо. У 1947 році ще одна непоправна втрата, вмирає дружина майстра. Проте, карате не було заборонено у зв'язку із закладеними в систему виховання загальнолюдськими і етичними принципами. Саме цей факт сприяв вивозу техніки карате, яким займалися окупаційні війська, за межі Японії. Після підписання мирного договору між Японією і США Фунакоши Гичин здійснює тримісячне турне по американських базах разом з Ісао Обата (університет Кийо), Тошіо Камат (Васеда) і Масатоши Накаяма (Такушоку).

 

Що таке карате шотокан?

Слово карате асоціюється з кулаками і ногами, які миготять із запаморочливою швидкістю, ламають дошки, розбивають каміння, розривають ворогів на шматки з одного удару.

Хоча цей опис і показує досить точно, який смертельно небезпечною силою ви, як каратист, можете володіти, але це ще не все. Насправді справжньою метою карате є не оволодіння новими прийомами знищення неживої (або живий) мішені. Навпаки, це бойове мистецтво здатне не гірше сучасної програми самодопомоги дати вам можливість дізнатися і перемогти свої недоліки.

Вивчаючи Шотокан карате-до, ви будете прагнути розвинути свої якості на трьох рівнях:
1) фізичному - зможете захистити себе, поліпшите здоров'я;
2) розумовому - поліпшите увагу, зміцните себе перед обличчям труднощів;
3) духовному - внутрішня гармонія.

Карате це дійсно удари, стрибки, блоки, але не тільки. Карате-до - це перш за все філософія, дух, мистецтво, історія, і, нарешті, - це шлях. Карате-до буквально перекладається з японської як шлях порожньої руки («кара» - порожнеча, «те» - рука, «до» - шлях). На вигляд все досить просто, і переклад говорить про те, що це мистецтво боротьби з порожніми руками, тобто без зброї. Але чи тільки це мав на увазі майстер Фунакоші Гитін, коли вставив в назву ієрогліф «кара». Справа в тому, що порожнеча в японській філософії є ​​одне з станів духу людини, і тим самим Гітін надав поняттю додатковий сенс. Тобто «порожнеча» говорить про те, що людина «спустошується», позбавляється егоїстичних прагнень з тим, щоб дати безперешкодно розвиватися своєму духовному зору.

Сам майстер Фунакоші говорив: «Як відполірована поверхня дзеркала відображає все, що стоїть перед нею, а тихе ущелині утримує всередині навіть шерехи, так карате-до повинен зробити свій розум звільненим від егоїзму і гордині, щоб належним чином зустріти все, з чим би він не зіткнувся ». Шлях же - це прагнення все своє життя присвятити досягненню гармонії фізичної і духовної, зрозуміти сенс кожного руху і навчиться керувати своїм тілом і розумом.

Як метод самозахисту Шотокан карате-до не знає собі рівних. Його техніка і практичне застосування відрізняються чіткістю, міццю, швидкістю та ефективністю. Кожен може отримати користь з цього аспекту бойового мистецтва, так як карате-до дає нам шанс стати трохи краще, вдосконалити свій характер. Як би там не було, але ми впевнені, що однією з найважливіших причин всесвітньої популярності Шотокан карате-до є його доступність. Їм, фактично, може займатися будь-яка людина з середнім здоров'ям, незалежно від статі і віку. Жорсткі і грубі падіння, удари в повний контакт в голову і корпус в інших єдиноборствах - не підходять для дітей молодшого віку, а також не молодих людей.

У той час як Шотокан карате-до не має подібних обмежень, ви можете практикувати карате швидко чи повільно, жорстко або м'яко, з напругою або розслаблено. Ви можете займатися в зручній для Вас манері, але тільки під наглядом кваліфікованого інструктора. Для занять карате не потрібен якийсь спеціальний досвід або особлива фізична підготовка. Якщо ви в змозі рухати руками вперед-назад, то ви без сумніву, навчитеся наносити ними удари і виконувати блоки; якщо ви можете підняти ногу на висоту коліна, то ви навчитеся бити їй. А якщо ви ще можете і ходити, зумієте уникнути зустрічі з грабіжником.

Сучасним карате може займатися будь-яка людина, якій не протипоказані регулярні вправи з помірним навантаженням. Карате особливо вигідно жінкам, так як воно прекрасно зрівнює їх з чоловіками. Ефективність техніки Шотокан карате-до залежить головним чином від координації, розрахунку часу і пересуванні тіла, а не від сили, що й дає можливість наносити потужні - можна сказати, руйнівні - удари.

Карате ніяк не можна віднести до простих речей, займатися з маленькими дітьми карате можна, потрібно і корисно.
По-перше, можна значно розвинути та вдосконалити природні дані дитини, наприклад: гнучкість, рухливість суглобів.
По-друге, можна виправити недоліки його координації та скоректувати дефекти розвитку його опорно-рухового апарату, для цього існують спеціальні вправи.

Дитина вчиться правильно дихати, що теж дуже важливо для карате, а так само швидко переходити від напруги м'язів до їх розслабленню, і навпаки. Діти зазвичай більш розслаблені, ніж дорослі, тому, якщо техніка у них добре поставлена, швидкість рухів у них вище, ніж у дорослих. Для навчання Шотокан карате, де вся техніка побудована на швидкості, координації та концентрації в потрібний момент, це доцільно використовувати.

Крім того, заняття карате під керівництвом кваліфікованого інструктора стимулюють у дітей розумовий розвиток, вчать зосереджувати увагу, розвивають пам'ять, навчають дитину використовувати особливості і компенсувати недоліки властивої йому системи репрезентації (способу сприйняття інформації), відводять від стереотипного мислення, розвивають як логічне, так і образне мислення, і т.д. Заняття карате впливають на формування характеру дитини - він стає більш впевненим у собі, вчиться стриманості, самоконтролю, цілеспрямованості. Дитина зрозуміє, що поваги оточуючих можна домогтися тільки працею і адекватним поведінкою.

Величезну користь і задоволення від занять карате можна отримувати в будь-якому віці, при цьому заняття карате не заважають, а сприяють розумовій діяльності. Всі відомі майстри карате прожили довге життя - на їхнє переконання, завдяки заняттям карате.

Наше карате виховує в нас любов до людей. Ця любов не дає нам образити їх, а наше мистецтво і сила духу не дає їм образити нас.

   
Created by Uteam